fbpx

Renk Eğitimde sosyal etkinlikler Yaz Okulunda her hafta eğitim programının bir gününe dâhil edilirken, kış sürecinde ise dönemsel olarak yapılır. Renk Eğitim Kurumları eğitimin sadece dört duvar arasında yapılmadığına inandığı için, eğitim süreçlerini sadece kurum içinde uygulamaz, sosyal etkinlikler yoluyla mümkün olduğunca öğrencilerin hayatına nüfuz etmeye çalışır. Sosyal etkinlikler; öğretici ve geliştirici olması nedeniyle öğrencilerin akademik, sosyal ve psikolojik gelişimlerinde önemli rol oynar. Aynı zamanda Renk Eğitim Ailesinin içindeki samimiyet ve güven ortamı,herkesin aktif olarak katıldığı ve öğrenciden idari kadroya kadar herkesin iletişime geçerek unutulmaz anılar biriktirdiği sosyal etkinlikler sayesinde oluşturulur.

Sosyal etkinliklerimiz Yaz Kampının ilk gününde başlar. Renk Eğitimdeki ilk günde, öğrencilerimiz uzman eğitimci Osman Pişirici ve ekibimiz eşliğinde doğanın içinde iletişim oyunları oynayarak tanışırken, bir yandan da velilerimiz kurumumuzda “empati eğitimine” dahil olup, öğrencilerin bir sene boyunca başından kalkmayacağı çalışma masalarında ders çalışır, kitap okur.

Rafting, paintball, piknik, duvar boyama, tekne turları, kurum dışında ders çalışma, akşamları ateş başında muhabbet vb. sosyal etkinliklerimizle öğretmenlerimiz öğrencilerimize rehberlik ederken,aynı zamanda birbirlerine uyum sağlamayı da öğrenirler.

Bu etkinliklere katılımın zorunlu olduğu Öğrenci Davranış Sözleşmesinin 29. maddesinde ”Yapılacak her türden etkinliğe katılmam gerektiğini biliyorum.” sözleri ile ifade edilir ki bu zorunluluğun temel amacı her etkinliğin öğrencilere rehberlik edebileceğimiz önemli bir fırsat olmasıdır.

Bazen bir hatıra binlerce saat konuşmadan daha etkili olabilmektedir...

YKS-TYT'ye Kalan Süre
Gün Saat dk sn
YKS - TYT: 8 Haziran 2024
YKS - AYT: 9 Haziran 2024
LGS'ye Kalan Süre
Gün Saat dk sn
LGS: 2 Haziran 2024

Uzaktan Eğitim Portalı

Özel Renk Eğitim Kurumları
Sinan mh. 1254 sk. Aras Bedesteni No:18/L Muratpaşa / Antalya