fbpx

Özel Renk Eğitim Kurumlarında eğitim öğretim yılının bitiminde başlayan Üniversite Hazırlık Yaz Kampı öğrencilerin ihtiyaçları doğrultusunda şekillenen kamplı veya kampsız olarak tercih edilebilen bir eğitim öğretim sürecidir.

Yaz Kampımızın amacı 12. sınıfa geçen veya mezun kalmaya karar veren öğrencilerin temellerinin sağlamlaştırılması ve başarılarının artırılmasıdır.

Hafta içi her gün ders, etüt, kamp ve görüşme saatleri rutin olarak yapılırken, her cumartesi önce etüt sonra deneme ve sonra sosyal etkinlikler ile süreç devam eder.

Yaz kampının başladığı ilk gün deneme sınavı sonrasında öğrencilerimiz doğayla iç içe çeşitli iletişim oyunları oynarken, velilerimiz kurumumuzdaki kamp salonlarında empati programımıza dahil olurlar. Öğrencilerimizin süreç içerisinde neler yaşadığını ve hissettiğini anlayabilmenin anne babalar için en iyi yolu budur. Gün içerisinde vaktinin büyük bir bölümünü kamp masasında geçiren öğrencilerini anlayabilmek için başlangıçta bu süreci onların bizzat deneyimlemesi öğrencilerimizin yararına olmaktadır.

Tüm yaz devam eden programda bazı sınıflar için daha çok konu tamamlanırken bazı gruplar için tam öğrenmeyi sağlamak amacından dolayı daha az konu tamamlanabilmektedir ki bu duruma zümre toplantılarının da desteğiyle Renk Eğitim Yönetim Kurulu karar verir.

Öte yandan bu öğretim sürecinin en önemli artılarından biri de öğrencinin yoğun geçecek kış döneminde uyum sorunlarıyla vakit kaybetmesinin önüne geçmektir.

Sınav hazırlığına erken başlayan asla pişman olmaz…

YKS-TYT'ye Kalan Süre
Gün Saat dk sn
YKS - TYT: 8 Haziran 2024
YKS - AYT: 9 Haziran 2024
LGS'ye Kalan Süre
Gün Saat dk sn
LGS: 2 Haziran 2024

Uzaktan Eğitim Portalı

Özel Renk Eğitim Kurumları
Sinan mh. 1254 sk. Aras Bedesteni No:18/L Muratpaşa / Antalya