fbpx

Kamp Eğitimi Modeli, öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını bir bütün halinde karşılayan, yaz döneminde 09.00-20.10, kış döneminde 09.00-22.00 saatleri arasında öğrencilerin ders dışındaki plânlanmış tüm saatlerini zorunlu olarak denetimli çalışma masalarında geçirdiği, öğrenci koçluğu hizmetinden yararlandığı sistemin adıdır. Kamp Eğitimi Modelini Türkiye'de bu şekilde uygulayan tek kurum Renk Eğitimdir. Kamp Eğitimi Modeli, öğrencinin istediğinde çalışmaya kaldığı bir sistem değildir. Öğrenci bu modeli tercih ettiyse her ders yoklaması alınarak çalışmaya zorlandığı harika sonuçlar oluşturan bir sistemdir.

Bu sistem, öğrencilerin "Kamp Salonlarında" adına "Denetimli Çalışma Masası" denilen bireysel çalışma masalarında gözetmen öğretmenler eşliğinde denetimli bir şekilde ders çalışmalarının sağlandığı, öğrencilerin akıllı telefon ve tablet gibi teknolojik cihazları kullanmasının yasak olduğu, öğrencinin haftada bir kez rutin olarak öğrenci koçu ile görüşme yapmasını temele alan bir eğitim modelidir.

Sınava hazırlanan öğrencilerin en büyük sorunu, eğitim süreçlerinin parçalı olmasıdır ki birey bir bütünü oluşturmak adına çok fazla kişi ve kurumla muhatap olmak zorunda kalır. Öğrenci; “okul, dershane, özel ders, danışman, kitapçı ve evi/yurdu” arasında sürekli dolaşan böylelikle de büyük zaman kaybı yaşatan bir sürece girer.

Kamp Eğitimi Modeli'nde, öğrenci sınava hazırlık sürecinde en çok ihtiyaç duyduğu şey olan zamanını transferlerle geçirmez, farklı kurum ve yerlere giderek oluşan fiziki yorgunluğu yaşamaz. Bunun yerine sınav sürecinde ihtiyacı olan her şeyi tek bir merkezden alarak zamanını amacına en uygun şekilde plânlama imkânı bulur.

Eğitim süreçlerinin parçalı olması probleminden yola çıkılarak Kamp Eğitimi Modelinin amacı; öğrencinin disiplinli çalışmasını sağlamak, derslerden ve bireysel etütlerden arta kalan vakitlerde konu eksiklerini tamamlamasını sağlamak, eğitimi süresince rehberlik servisinden aktif olarak faydalanıp zaman yönetimi konusunda kendisini geliştirmesini sağlamaktır.


Öğrenci; evde çalışmak için uygun fizikî ve psikolojik şartlardan yoksun ise, zaman yönetimi konusunda başarılı olamıyorsa, çalışma stratejilerine hâkim değilse Kamp Eğitimi Modeli, ideal bir çalışma yöntemi olabilir. Öğrenci tüm çalışma materyallerini (kitap-defter-fasikül-not kâğıtları-kırtasiye malzemeleri vb.) denetimli çalışma masasında kullandığı için kitap taşıma derdinden kurtulduğu gibi, materyallerini herhangi bir yerde unutup çalışmasının bölünmesi gibi sorunlarla da karşılaşmaz. Bu sistem öğrencinin iç disiplin kurmasına da yardımcı olur.

Rehberlik Servisi, öğrencinin kamp salonundaki bütün zamanını en verimli şekilde plânladığı için, öğrenci evde ders çalışmak zorunda kalmaz. Öğrenci; derslerini, etütlerini, kişisel ve akademik eğitimlerini, öğrenci koçu ile görüşmelerini kamp saatleri içinde gerçekleştirerek, evde geçireceği zamanı verimli dinlenmeye harcar. öğrencinin dersle ilgili yaşadığı sorunlar (odaklanamama, motivasyon eksikliği, dikkat eksikliği, vazgeçme eğilimi, yanlış ders çalışma yöntemleri kullanma, teknolojiye yönelme vb.) kamp salonlarındaki gözetmen öğretmenler tarafından hemen tespit edilip müdahale edilir. Bu durum, öğrenci ve veli arasındaki iletişim sorunlarının da önüne geçer.

Kamp Eğitimi Modeli'nde öğrenci koçu, öğrencinin sınava hazırlık sürecinin tamamını profesyonelce yürüttüğü ve öğrenci/veli arasında bir köprü kurduğu için veliler sürece müdahale etmek zorunda kalmazlar. Bu durum da veli için aslında büyük bir fırsattır. Renk Eğitim Kurumları bünyesinde Kamp Eğitimi Modeli ile çalışan yüzlerce öğrenci, birbirinin çalışma azmini artırmış ve birbirine motivasyon kaynağı olmuştur. Bu sistem öğrencinin evindeki çalışma masasını, disiplinli bir eğitim kurumuna taşıma fırsatı sunar.

Gayret, disiplin ve yöntem bilgisi başarının hem gerek şartı hem yeter şartıdır…

YKS-TYT'ye Kalan Süre
Gün Saat dk sn
YKS - TYT: 8 Haziran 2024
YKS - AYT: 9 Haziran 2024
LGS'ye Kalan Süre
Gün Saat dk sn
LGS: 2 Haziran 2024

Uzaktan Eğitim Portalı

Özel Renk Eğitim Kurumları
Sinan mh. 1254 sk. Aras Bedesteni No:18/L Muratpaşa / Antalya