fbpx

 4-5-6-7-8-9-10-11. sınıf öğrenciler için farklı gün ve saatlerde Bursluluk ve Kabul Sınavı oturumlarımız bulunmaktadır.Renk'te Okul Anlayışı


Özel Renk Eğitim Kurumlarında verilen eğitimin amacı, öğrencileri birbirine benzetmekten ziyade, her birinin kendi rengini bulup, kendilerine yetebilen birer bireye dönüşmelerini sağlamaktır. Bu süreci yönetmek adına “ilgi ve disiplin” birbirini destekleyici ve tamamlayıcı olarak, eğitim-öğretim sürecimizin merkezinde yer almaktadır. Disiplin anlayışımız, öğrencilerimize hayatın kurallarını öğreterek, dünyada kendilerine yer bulmalarını sağlamayı amaçlar. Asla onların kişiliklerini yok etmez, aksine güçlendirir.

Renk Eğitimdeki okul anlayışında eğitim-öğretim süreçleri, (temel alanlarda bilgi ve becerilerle donatılmış öğrenciler yetiştirmenin yanında), öğrencilerin birer “dünya okur-yazarı” olması yönünde şekillendirilir.

Ailede başlayıp okullarda devam eden eğitim süreci, öğrencinin zamanının çoğunu geçireceği Renk Eğitimde incelikle plânlanır. Damalı ders programları* sayesinde, öğrencilerin derslerden daha çok verim alması sağlanıp, öğrendikleri bilgi ve becerileri işlemelerine fırsat tanınır. Kurum içinde ve kurum dışında oluşturulan zaman ve zeminde, öğrencilerin bireysel yada gruplar halinde yaptığı farklı etkinliklerle, öğrencilerin sosyal becerileri geliştirilir.

Kamp Eğitim Modeli, Öğrenci Koçluğu, ABS, Kişisel Gelişim Eğitimleri ve Yaz Kampı ile desteklenen okulumuzda,öğrenciler ihtiyacı olan bütün donanımı tek bir merkezden alma fırsatını elde ederler. Böylelikle öğrenciler “okul,dershane, özel ders, danışman, kitapçı ve evi/yurdu” arasında zaman kaybetmekten ve 'bir eksiğim var' duygusundan kurtulur.

*Damalı Ders Programları: 8-9 saat dersin üst üste geldiği yığınsal ders programı yerine üst üste derslerin 5 saati asla aşmadığı ders ve çalışmanın birbirini tamamladığı ve gün içine dağıtıldığı sistemdir.

Bu başka türlü bir okul…

YKS-TYT'ye Kalan Süre
Gün Saat dk sn
YKS - TYT: 17 Haziran 2023
YKS - AYT: 18 Haziran 2023
LGS'ye Kalan Süre
Gün Saat dk sn
LGS: 4 Haziran 2023

Veli / Öğrenci Portalı

logo12net

Uzaktan Eğitim Portalı

Özel Renk Eğitim Kurumları
Sinan mh. 1254 sk. Aras Bedesteni No:18/L Muratpaşa / Antalya